WYDARZENIA

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW, 27.04.2018 r.

Galeria zdjęć >>>



EGZAMIN DYPLOMOWY - część praktyczna, 18-20.04.2018 r.

Galeria zdjęć >>>



LEKCJA OTWARTA Z HISTORII, 20.03.2018r.

W dniu 10.04.2018 r. w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta z historii której temat brzmiał: Życie i działalność Ireny Sendlerowej. Zajęcia zostały zorganizowane w związku z ogłoszeniem przez Sejm RP 2018 roku - Rokiem Ireny Sendlerowej.

Uczniowie klasy I. pod kierunkiem p. Anety Jeliczko zorganizowali lekcję otwartą na którą zaproszona została cała społeczność szkolna. Na początku przedstawiona została prezentacje dotyczącą biografii bohaterki, a następnie wszyscy wspólnie obejrzeliśmy film pod tytułem Dzieci Ireny Sendlerowej w reżyserii J. K. Harrison.

Lekcja miała na celu nie tylko przybliżenie życiorysu patronki 2018 roku, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na jej bohaterską i pełną poświęcenia postawę oraz uświadomienie wyjątkowości podjętych przez nią działań w tamtych trudnych i niebezpiecznych czasach okupacji naszej ojczyzny.



DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, 20.03.2018r.

Galeria zdjęć >>>



Ogłoszenie wyników OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
Świat wokół mnie, 20.03.2018r.

Ważnym działaniem Wiśnickiego Plastyka na rzecz promocji twórczości 13-15 latków jest konkurs Świat wokół mnie. Od czterech lat ma on rangę konkursu ogólnopolskiego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Centrum Edukacji Artystycznej (jednostka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawująca nadzór pedagogiczny nad szkołami artystycznymi).

Pod ocenę Jury trafiają prace malarskie, rysunkowe, fotograficzne i grafika. W tym roku nagrodzonych zostało 25 uczestników konkursu na podstawie nadesłanych 262 prac. Przyznano Grand Prix, pierwsze, drugie i trzecie nagrody w każdej z kategorii oraz dziesięć wyróżnień.

Laureaci konkursu odebrali swoje nagrody z rąk przedstawicieli władz samorządowych oraz wizytatora CEA regionu małopolskiego Wiesław Dziedzińskiego w Dniu Otwartym Szkoły, we wtorek 20 marca. Nagrody Grand Prix, I miejsce w kategorii malarstwo i I miejsce w kategorii rysunek ufundowali Starosta Powiatu Bocheńskiego, Burmistrz Miasta Bochnia i Burmistrz Nowego Wiśnicza. Pozostałe nagrody zawdzięczamy Muzeum Narodowemu w Krakowie, Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego w Krakowie, Kopalni Soli w Bochni oraz spółce Contimax S.A., która sponsorowała również katalog wystawy pokonkursowej. Każdy z laureatów ma jeszcze jedną nagrodę, odroczoną w czasie. Odbierze ją w momencie kiedy zdecyduje się aplikować do Wiśnickiego Plastyka w postaci całkowitego lub częściowego zwolnienia z egzaminu wstępnego.

Trwające prace remontowe spowodowały w tym roku szkolnym kumulację wszystkich zajęć w budynku głównym. Zatem w Dniu Otwartym odwiedzający szkołę uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli obserwować trwające zajęcia nie tylko plastyczne, ale i ogólnokształcące oraz zapoznać się z warunkami, jakie oferuje internat. Cieszy nas, że mimo specyficznej sytuacji w Dniu Otwartym odwiedziła nas liczna grupa zainteresowanych.

Galeria zdjęć >>>



Wernisaż wystawy fotografii Zuzy i Kamili w Bochni, 8.03.2018

Kolor, kadr, światło pod takim tytułem w Filii nr 1 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni w dniu 8 marca została otwarta wystawa fotograficzna uczennic klasy III naszego Liceum Zuzanny Surgi i Kamili Kot.

W sali biblioteki każda z dziewcząt zaprezentowała po 20 prac, zarówno czarno-białych, jak i kolorowych, o różnej tematyce, od abstrakcji do portretów. Obie uczennice poprzez przedstawione fotografie pokazały swoje inspiracje oraz zwróciły uwagę zwiedzających na podstawowe zagadnienia fotografii, czyli kolor, kadr oraz światło. Na wernisaż wystawy przybyła Dyrekcja Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu, grono pedagogiczne, uczniowie naszej szkoły, rodzice oraz pozostali goście.

Wystawa będzie trwała do 31 marca 2018 roku.



XIX BAL MATEJKOWSKI, 07.02.2018r.

Karnawał to miła tradycja dla całej społeczności Liceum Plastycznego im. Jana Matejki, to czas przepełniony muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu jest Bal Matejkowski i wybór nowego Stańczyka.

Tegoroczny XIX Bal Matejkowski odbył się w dniu 07.02.2018 r. pod hasłem Madame Parii – grunt to dobre wychowanie. Na tę zacną uroczystość przybyło wielu gości – Madame i Dżentelmeni, którzy w nienaganny sposób prezentowali savoir vivre, bon ton, kindersztube. W trakcie imprezy kandydaci na zaszczytny urząd Stańczyka, brali udział w przygotowanych konkurencjach, a ich nienaganne wykonanie wyłoniło tegorocznego zwycięzcę, uczennicę klasy IIB – Nel Praszelik. Tę wyjątkową uroczystość uświetniły magiczne występy wokalne, instrumentalne, taneczne: Małgorzaty Tomczyk, Pauliny Krasińskiej, Anny Stanek, Gabrieli Pawlik i Igora Piątek.

Po części artystycznej w naszym internacie miała miejsce dyskoteka karnawałowa. O oprawę muzyczną zadbali wychowankowie – „nogi same niosły”. Trzeba powiedzieć, że karnawałowa zabawa roztańczyła nawet tych najwstydliwszych wychowanków. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i humory wszystkim dopisywały. Oj działo się działo….

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Elżbiecie Kucybale i Pani Kierownik Internatu Anetcie Heliasz-Borowieckiej za zaszczycenie imprezy swoją obecnością i objęcie funkcji przewodniczących Jury.

Imprezę przygotowały panie Edyta Chrzan i Anna Domas. Galeria zdjęć >>>



Góra Grosza w Wiśnickim Plastyku, 27.11.2017 – 02.01.2018

Wzorem lat poprzednich, w roku szkolnym 2017/2018 przyłączyliśmy się do akcji Góra grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Jak argumentują organizatorzy, jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od swoich najbliższych.

Ważnym celem akcji było uświadomienie młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety zebrane w dużej liczbie mogą stanowić ogromny fundusz, dzięki któremu zostanie udzielona istotna pomoc wielu dzieciom. W dniach 27.11.2017 – 02.01.2018 (XVIII edycja) rozpoczęliśmy wielką zbiórkę „grosików”. Na terenie szkoły i internatu zostały rozwieszone plakaty informujące o akcji i celach zbiórki. W sumie zebraliśmy 85,48 zł - 3235 sztuk monet, które w styczniu przekazaliśmy Towarzystwu Nasz Dom. Mam nadzieję, że tradycją naszej szkoły stanie się fakt, że w listopadzie, wychowankowie, oprócz książek i zeszytów w plecakach przynosić będą monety groszowe.

Koordynacja akcji: E. Chrzan, A. Domas, A. Bakalarz, U. Liszka



Wernisaż wystawy poplenerowej Architektura Modernistyczna we Lwowie
w Krakowskim Forum Kultury

W dniu 13 grudnia 2017 roku, w galeri Lamelli w Krakowie, która stopniowo przekształca się w Krakowskie Forum Kultury, odbył się wernisaż wystawy poplenerowej dotyczący lwowskiej architektury modernistycznej.

Organizację plenerów malarsko-rysunkowych dla młodzieży liceów plastycznych zainicjował Urząd Marszałkowski w Krakowie. O ciągłym rozwijaniu tego przedsięwzięcia świadczy zwiększenie liczby szkół uczestniczących w projekcie - na wystawie zobaczyliśmy prace uczniów ze szkół plastycznych z Nowego Wiśnicza, Krakowa i Zakopanego.

Dzięki wydłużeniu trwania pleneru do dwóch dni, prac zrealizowanych przez uczniów było więcej i co tu dużo ukrywać wzrósł ich poziom oraz stopień dopracowania.

My, przedstawiciele Nowego Wiśnicza możemy być dumni z prac naszych uczniów, które prezentowały się bardzo dobrze na tle prac kolegów z innych szkół. To, co szczególnie zwracało uwagę gdy oglądało się wystawę, to zróżnicowanie prac pod względem formy, techniki oraz podejścia do zagadnienia pejzażu miejskiego - od obskurnych klatek schodowych, do reprezentatywnych gmachów będących wizytówką czasów gdy modernizm był wiodącym nurtem w architekturze. Cieszy również fakt zróżnicowanych postaw twórczych, rzadko na wystawach tego typu można zobaczyć klasyczne kompozycje malarskie w technikach olejnych, akrylowych czy temperowych, sąsiadujące z kompozycjami o niemal projektowo-graficznym charakterze, mogących pełnić funkcje użytkowe, np. jako okładki do wydawnictw.

Uroczyste otwarcie wernisażu poprzedzone było wprowadzeniem wygłoszonym przez Jacka Tokarskiego z wydawnictwa "Wysoki Zamek", który jako przewodnik stanowił główną siłę napędową pleneru we Lwowie, za co mu bardzo dziękujemy. Pan Jacek podziękował również przedstawicielom szkół artystycznych uczestniczących w plenerze, uczniom oraz nauczycielom Przemysławowi Sławińskiemu z Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu, Wojciechowi Hycowi z Zespołu Szkół Plastycznych w Zakopanem oraz Michałowi Stonawskiemu z Zespołu Szkół Plastycznych w Krakowie.

Wystawa potrwa do końca roku 13 – 31 grudzień 2017.



MAMY LAUREATÓW w XVIII. OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CERAMIONY, 11.12.2017

Konkurs organizowany jest przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Na tegoroczną edycję wpłynęło 185 prac. Nadesłano zarówno biskwity, jak i prace szkliwione, formy pełnoplastyczne oraz płaskorzeźby, naczynia użytkowe oraz formy dekoracyjne. Prace cechuje duża różnorodność zarówno pod względem techniki wykonania, jak i doboru tematów. W konkursie wzięło udział 50 placówek - szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski.

Miło nam poinformować, że w kategorii młodzież I. miejsce ex aequo zajęła Sabina Sznajder, a II. miejsce ex aequo - Zuzanna Racut.

Uczennicom oraz ich opiekunom: Wojciechowi Hyżemu, Andrzejowi Kłębkowi, Agnieszce Kareckiej i Herykowi Kopańczykowi serdecznie gratulujemy.



CYBERNAUCI - bądź bezpieczny w sieci, 1.12.2017 r.

W dniach 29.11.2017 r. i 01.12.2017 r. w Liceum Plastycznym im. Jana Matejki odbyły się zajęcia z projektu CYBERNAUCI - kompleksowego projektu kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci. Był on skierowany w szczególności do uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Jego celem było podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia. Zajęcia przeprowadził Marcin Zaród - Emisariusz Bezpiecznego Internetu z Fundacji Nowoczesna Polska.

Link do zasobów dla uczniów: bit.ly/cybernauciliceum

Koordynator projektu Anna Domas



XXI Szkolny Konkurs Malarsko-rysunkowy PRACA WAKACYJNA 2017

Protokół konkursu >>>


Laureaci konkursu



99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W poniedziałek, 13 listopada, społeczność naszej szkoły na uroczystym apelu, zorganizowanym w auli internatu, uczciła 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy I. pod przewodnictwem Pani Anety Jeliczko.

Po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się część artystyczna, podczas której widzowie zostali zabrani w ciekawą podróż w czasie. Aktorzy po kolei przypominali nam najważniejsze wydarzenia mające miejsce podczas 123 lat niewoli naszego państwa takie, jak np. powstanie listopadowe, czy też powstanie styczniowe. Uświadomiło nam to, że nasi przodkowie nigdy nie zrezygnowali z prób odzyskania niepodległości, zaś słowa wierszy przypomniały wszystkim, jak trudna była ta droga.

Podczas apelu odwoływano się również do ważnych pojęć takich, jak: odwaga, przywiązanie i poświęcenie – dodatkowo zadając pytanie, czy My współcześni wiemy, co one tak naprawdę oznaczają? Spotkanie było bez wątpienia nie tylko uczczeniem tego ważnego święta narodowego, ale też zapewne skłoniło każdego z nas do refleksji na temat naszej historii. Zaś brawurowo odśpiewana pieśń - „Miejcie nadzieję” (słowa autorstwa Adama Asynka) na pewno pozostanie na długo wszystkimi w pamięci.



Wystawa Fotograficzny dyplom wiśnickiego plastyka, październik 2017

Wystawa była podsumowaniem czterech lat pracy siedmiu uczniów klasy o profilu fotograficznym Wiśnickiego Plastyka i ich nauczyciela Marcina Makówki. Zdjecia były prezentowane w Bibliotece Krowoderskiej w październiku. Jest to pierwszy w historii dyplom z fotografii w tej szkole. Ostateczny kształt prace uzyskały w ostatnim roku nauki, ale - dzisiejsi już absolwenci - dojrzewali do nich przez cały okres swojej obecności w szkole.

Fotografie wykonane zostały w technice cyfrowej i analogowej. Są to zdjęcia dogłębnie przemyślane, inspirowane dorobkiem artystów z różnych kręgów kulturowych, ale zawsze z poszanowaniem czystości kadru i tym co najważniejsze w fotografii - światłem i jego rysunkiem na materiale światłoczułym.

Uczniowie fotografii niejednokrotnie udowodnili, że prace które stworzyli dają nową jakość i poszerzają horyzonty myślowe. Nie ma w nich nieprzemyślanych kadrów, nie ma nudy. Jest za to świeżość kompozycji, która pozwala widzowi zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym co widzi. Na wystawie prezentowane były zdjęcia kolorowe i czarno-białe. Uczniowie podczas obrony prac, która miała miejsce w kwietniu 2017, uzyskali wysoką średnią.





Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci

Ś.P. Marii Pieniek

W latach 1977-2011 była nauczycielką języka polskiego oraz wychowawcą
w Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu.

W latach 1977-1986 była instruktorem szkolnej drużyny harcerskiej,
a w 1983 i 1984 organizatorem Harcerskiego Zlotu Szkół Artystycznych w Nowym Wiśniczu.

W trakcie pracy w Wiśnickim Plastyku wraz z młodzieżą przygotowała
liczne spektakle poetyckie i teatralne
oraz oprawę artystyczną uroczystości szkolnych.

W latach 90. prowadziła Szkolny Teatr Pospolite ruszenie, który brał udział
w Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Społeczność szkolna Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu






OTRZĘSINY, 26.10.2017

Zwyczajowe "Otrzęsiny" uczniów z klasy pierwszej odbyły się 26 października. W tym roku w auli internatu zebrał się konwent superbohaterów, na który zjechały się światowej sławy gwiazdy o trudnych do wymówienia dla zwykłych śmiertelników imionach typu: Enchertress czy Panthe. Obdarowani magicznymi siłami herosi prezentowali swoje umiejętności w licznych konkurencjach, którym poddawali ich trzecioklasiści. Test wypadł pozytywnie, wszyscy możemy spać spokojnie wiedząc, że w razie potrzeby zarówno uratują świat (więc szkołę i internat przy okazji również), jak i zaśpiewają czy zatańczą na wieczorkach poetyckich i Balu Matejkowskim.

Na dowód oficjalnego włączenia w poczet uczniów pierwszoklasiści otrzymali wręczane przez Panią Wicedyrektor Dorotę Strzałkę pamiątkowe dyplomy. Za przygotowanie imprezy bardzo dziękuję uczniom klasy trzeciej, a w szczególności Zuzannie Wozowicz :)
Katarzyna Kołacz



Ekspozycja Dziedzictwo w Muzeum Narodowym w Krakowie, 25.10.2017

Uczniowie klasy II B wraz z opiekunami Katarzyną Kruczek-Kozioł i Barbarą Trylińską zwiedzili w dniu 25 października wystawę Dziedzictwo, która znajduje się w Muzeum Narodowym w Krakowie. Jej celem jest podkreślenie kulturowej ciągłości oraz odnajdywanie niezmiennych elementów narodowej tożsamości w znanych i nieznanych dziełach z różnych epok.

Zbiór eksponatów został podzielony na cztery kategorie: geografia, język, obywatele i obyczaj. Młodzież miała okazję zobaczyć m.in.: rękopisy, obrazy, miedzioryty, litografię, drzeworyty, cynkografię, ceramikę i odbitki fotograficzne. Wśród ciekawych eksponatów znalazły się: autograf Krzysztofa Pendereckiego, pas krakowski (XIX/XX w.), obraz Stanisława Wyspiańskiego Planty o świcie, medal ufundowany w 500. rocznicę bitwy pod Grunwaldem, puszka na tytoń Tadeusza Kościuszki, kartka nutowa z autografem Fryderyka Chopina, pierwodruk dzieła Kopernika oraz szkicownik Jana Matejki z podróży do Konstantynopola. Duże wrażenie zrobił na uczniach obraz Leszka Sobockiego Polak 1979, pisanka wykonana przez więźnia Cytadeli Warszawskiej oraz mapa Rzeczypospolitej w granicach przedrozbiorowych wykonana z włosów ludzkich przez Filipinę Pełczyńską (haft ręczny).

Wycieczka była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem oraz przypomnieniem sobie historii, kultury i tradycji polskiej.



KONFERENCJA Artysta w roli nauczyciela ku pamięci Genowefy Nowak, 13.10.2017

Więcej >>>



Święto Edukacji Narodowej w Wiśnickim Plastyku, 12.10.2017

Tegoroczną akademię z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej przygotowali uczniowie klasy trzeciej i klas drugich pod kierunkiem Katarzyny Kruczek-Kozioł. Uroczystość rozpoczęła się od ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy tradycyjnie od tego dnia stają pełnoprawnymi członkami Liceum Plastycznego.

Po ślubowaniu młodzież przypomniała historię Komisji Edukacji Narodowej, a następnie w oparciu o cytaty sławnych osób rozważała rolę nauczyciela oraz wychowawcy w życiu każdego ucznia. Podsumowaniem tej części akademii były życzenia skierowane do Dyrekcji i nauczycieli od przedstawiciela Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego oraz wręczenie kwiatów i słodkich upominków.

Następnie głos zabrała wicedyrektor do spraw artystycznych Pani Barbara Szota-Rekieć, która podziękowała nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży, pracownikom obsługi i administracji za ich wysiłek, który pozwala szkole funkcjonować w trudnym okresie remontu, a uczniom życzyła wytrwałości i osiągnięć w nauce i artystycznej twórczości.

Po części oficjalnej młodzież przedstawiła krótkie scenki ukazujące humorystyczne sytuacje z wybranych lekcji, które wywołały uśmiech na twarzach zebranych.



Uczniowie Wiśnickiego Plastyka na plenerze projektowym w Poznaniu, 25-31.09.2017

W dniach 25—31 września 2017 r. uczniowie klasy 3: Kamila Kot i Sebastian Wardzała uczestniczyli w 4. Ogólnopolskim Plenerze Projektowym dla uczniów Liceów Plastycznych. Plener miał miejsce w Pałacyku w Skokach — Domu Plenerowym Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Zajęcia w Skokach podzielone były na 3 etapy. Na początku pleneru jego uczestnicy zostali wprowadzeni w teoretyczne aspekty projektowania. Uczniowie uczestniczyli w różnych wykładach prowadzonych przez wykładowców oraz praktyków-projektantów. Następnie uczniowie otrzymali główne zadanie plenerowe, tj. projekt formy siedzenia z bioniki inspirowane naturą.

Zespoły projektowe liczyły po 3—4 osoby, każdy zespół składał się z uczniów z różnych liceów. Praca podzielona była na 3 etapy. Pierwszy etap — wykonanie projektu, drugi etap — realizacja modelu w skali 1:5, a trzeci etap — realizacja modelu lub prototypu w skali 1:1.

Zespół projektowy, w skład którego wchodził uczeń naszego Liceum — Sebastian Wardzała — otrzymał wyróżnienie. Jesteśmy dumni z Sebastiana.

Plenery projektowe w ogóle to znakomita okazja dla uczniów na poszerzanie swoich umiejętności artystycznych. Ćwiczenia warsztatowe mają to do siebie, że pozwalają osiągnąć bardzo dobre efekty dydaktyczne w bardzo krótkim czasie. Skondensowany czas zajęć (od rana do wieczora) oraz praca w zespołach (często z nowo poznanymi ludźmi) wyzwala ogromne pokłady umiejętności i stwarza nowe sytuacje poznawcze.



WYRÓŻNIENIE WERONIKI NA PRZEGLĄDZIE W KOSZALINIE

XIII Ogólnopolski Przegląd Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych w Koszalinie okazał się dla naszej pracowni bardzo pomyślny. Po udanym występie Klaudii Skwarczek (II miejsce w kategorii rysunku) w Krośnie w ubiegłym roku, w konkursie W Stronę Fantazji i Wyobraźni, tym razem Weronika Tomaszewska, uczennica klasy II. A, wymalowała dla nas Wyróżnienie. Jej martwa natura w chłodnej tonacji, którą namalowała w pierwszej klasie, zyskała uznanie wśród jurorów z północnej Polski.

W tej artystycznej konfrontacji wzięło udział 26 szkół plastycznych. Nadesłano około 500 prac. Nagrodzono i wyróżniono 27, w tym pracę Weroniki. Serdecznie gratulujemy Jej tego sukcesu i czekamy na dalsze. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającym się przeglądem klas lll. i innymi konkursami plastycznymi. Mam nadzieję, że inni pójdą w Jej ślady.
Robert Dudek



UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018, 18.09.2017


 



PLENER RYSUNKOWO MALARSKI KLASY TRZECIEJ W MUSZYNIE, 11.-15.09.2017

Galeria zdjęć



Udział Wiśnickiego Plastyka w realizacji projektu w ramach programu ERASMUS+

Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu uzyskało dofinansowanie w wysokości 36 300 euro na realizację projektu w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ Akcja KA 219. Projekt pt: Animacja i TIK jako nowa jakość wspomagania edukacji o dziedzictwie kulturowym Polski i Finlandii będzie realizowany wspólnie z fińską Szkołą Rzemiosła i Projektowania Lybecker w Raahe.

Streszczenie projektu | Kryteria wyboru i zasady rekrutacji | Formularz zgLoszeniowy | Zasady punktowania



TERMOMODERNIZACJA w WIŚNICKIM PLASTYKU”

W Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu rozpoczęła się realizacja inwestycji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Priorytet I Zmniejszenie emisyjności gospodarki. Wartość zadania przekracza 9,5 mln zł. 80% kwoty pochodzi ze środków Unii Europejskiej. Zakończenie tego wielkiego projektu zaplanowane jest na maj 2018 r.

Celem zamierzenia inwestycyjnego jest wsparcie modernizacji energetycznej w infrastrukturze publicznej szkolnictwa artystycznego, dla którego organem prowadzącym jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Efektem będzie oszczędność energii (zmniejszenie jej zapotrzebowania i zużycia), poprawa stanu środowiska dzięki ograniczeniu emisji zanieczyszczeń szczególnie szkodliwych dla jakości życia ludzi, wzrost bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów i nauczycieli, a także lepszy efekt wizualny i użytkowy całego kampusu szkolnego (budynek główny, budynek ceramiki, hala tkacka, sala gimnastyczna, internat i dwa domy nauczyciela)

Realizacja rzeczowa projektu będzie polegała m.in. na dociepleniu elementów konstrukcyjnych dachów i ścian zewnętrznych, wymianie okien i drzwi, instalacji centralnego ogrzewania, kanałów i rur wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych, budowie systemów oświetlenia, kabli i przewodów elektrycznych, opraw oświetleniowych, zainstalowanie ogniw fotowoltaicznych, itd.



Zakupiono wyposażenie do nowej pracowni komputerowej, 7.07.2017

Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu pozyskało środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzące z Funduszu Promocji Kultury, w kwocie 40 000,00 zł na zadanie: Zakup wyposażenia do pracowni multimedialnej (program: Infrastruktura szkolnictwa artystycznego). W ramach tej kwoty zakupiono 3 tablety graficzne Wacom i 5 komputerów firmy Apple.



ARCHIWUM 2016/17

ARCHIWUM 2015/16

ARCHIWUM 2014/15

BIP MKiDN CEA Strona główna Aktualności Szkoła Działania artystyczne Kontakt