POMOC DLA AUSTRALII

Samorząd Uczniowski PLSP w Nowym Wiśniczu, poruszony ogromem cierpienia ludzi i zwierząt oraz zniszczeń australijskiej przyrody, włączył się w akcję pomocy dla Australii, która w ostatnich miesiącach zmaga się z dotkliwymi pożarami.

Uczniowie własnoręcznie wykonali prace związane z tematyką Australii. Były to: figurka misia koala, szkice, rysunki i zakładki do książek oraz prace wykonane z gipsu pod opieką nauczyciela renowacji elementów architektury, pani Aleksandry Biedki.

W dniach 23 i 24 stycznia 2020 r. SU zorganizował charytatywny kiermasz, podczas którego można było nabyć prace uczniów. Dzięki hojności społeczności PLSP a także rodziców zebrano kwotę 850,30 zł.

Zebrane środki SU przekazał na rzecz organizacji wspierających pomoc dla Australii: Kwotę 500 zł wpłacono na konto OSP w Porębie Spytkowskiej, w ramach zbiórki pieniężnej Polska Pomoc Australii. Zbiórka spotkała się z wielkim odzewem w naszym regionie i strażacy zebrali ponad 450 tysięcy złotych. Zebrane przez OSP środki zostaną przekazane na rzecz Fundacji Parków Narodowych i Dzikiej Przyrody im. Tadeusza Kościuszki, pod której opieką znajduje się Park Narodowy Kościuszki i Góra Kościuszki w Australii. To miejsce ma szczególne znaczenie dla Polaków i Polonii w Australii oraz pełni symboliczną rolę w historii stosunków polsko-australijskich. W tym roku mija 180 lat od odkrycia i nazwania szczytu Mount Kosciuszko przez Pawła Strzeleckiego.

https://www.facebook.com/ospporebaspytkowska/

https://www.fnpw.org.au/news-and-events/polish-fundraise-for-the-recovery-of-kosciuszko-national-park?fbclid=IwAR0EcoVL0bCT-ZnhK3vFlvKrQ40GgOZfUJHwCJ7CX9OeC1v9zyFo2ecSC1U

Z pozostałych środków SU opłacił e-adopcję dwóch misiów koala i jednego kangura. Opłaciliśmy całoroczną opiekę nad misiem Koala o imieniu LINR Paul – pierwszym uratowanym z pożarów koalą australijskim z terenu rezerwatu przyrody Lake Innes Nature Reserve w listopadzie 2019 r. oraz opiekę nad misiem Koala o imieniu LINR Anwen – trzecim uratowanym w tamtejszych pożarach.

Lake Innes Nature Reserve na Facebooku >>>

Wpłata została zrealizowana na rzecz szpitala Koala Hospital Port Macquarie w Nowej Południowej Walii prowadzonego od 1973 roku przez organizację non-profit Koala Preservation Society Australia Incorporated.

Opłaciliśmy również e-adopcję kangura wpłacając środki pieniężne na rzecz organizacji WWF.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim darczyńcom oraz wszystkim zaangażowanym w akcję Pomoc dla Australii w PLSP w Nowym Wiśniczu.

BIP MKiDN CEA Strona główna Aktualności Szkoła Działania artystyczne Kontakt