GIMNAZJALISTO - otwieramy szkołę dla Ciebie!

Przed uczniami trzeciej klasy gimnazjum i ich rodzicami trudna decyzja – wybór nowej szkoły.

By wybór okazał się słusznym, trzeba poświęcić mu odrobinę czasu, nie podejmować decyzji w pospiechu. A może warto poszukać szkoły innej niż wszystkie, zapewniającej nie tylko wykształcenie ogólnokształcące, ale także możliwość rozwijania zainteresowań artystycznych i indywidualne podejście do ucznia? Szkoły, która po czterech latach daje możliwość uzyskania tytuły zawodowego plastyk oraz świadectwa egzaminu maturalnego.

Taką szkoła jest Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu.

Chcesz poznać charakter i klimat Wiśnickiego Plastyka – zapraszamy do udziału w cyklu Otwarta Szkoła (od 22 marca do 4 maja w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek, w godzinach 9.30 – 14.00).

W trakcie wizyty kandydat i rodzic mogą:

  • poznać specyfikę zajęć w pracowniach specjalizacji (tkanina artystyczna, ceramika artystyczna, fotografia artystyczna, renowacja elementów architektury)
  • obserwować zajęcia ogólnoplastyczne (rysunek i malarstwo, rzeźba, projektowanie multimedialne, podstawy projektowania, podstawy fotografii i filmu)
  • odbyć indywidualne konsultacje plastyczne (mile widziane przywiezienie prac)
  • zrealizować niewielkie ćwiczenia praktyczne
  • uzyskać informację o formie i zakresie egzaminu wstępnego
  • poznać warunki mieszkania i koszty utrzymania w internacie
  • porozmawiać z nauczycielami i uczniami Zakończeniem cyklu Otwarta Szkoła będą jednodniowe warsztaty z rysunku, malarstwa i rzeźby Od marzeń do wymarzonej szkoły (4 maja 2018).

W trakcie zajęć, pod korektą pedagogów, kandydaci będą realizować ćwiczenia obejmujące zagadnienia z zakresu egzaminu wstępnego. (Szczegółowe informacje oraz karta zgłoszenia dostępne TUTAJ>>>

BIP MKiDN CEA Strona główna Aktualności Szkoła Działania artystyczne Kontakt