DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
25 marca 2022 r.

25 marca w Dniu Otwartym Szkoły od godz. 9.00 dla gości udostępnione zostaną pracownie szkolne, uczniowie będą prezentować różnorodność działań plastycznych w dziedzinie malarstwa i rysunku, rzeźby, fotografii, tkaniny, ceramiki i renowacji. Chętni mogą sprawdzić swe umiejętności pod opieką nauczycieli-plastyków. Można będzie także zapoznać się z warunkami zamieszkiwania w internacie. W recepcji dostępne będą materiały promocyjne.

O 12.00 godzinie na nowo otwartej sali gimnastycznej, w obecności uczestników konkursu, ich opiekunów, przedstawicieli władz samorządowych i instytucji kultury oraz społeczności Wiśnickiego Plastyka otwarta zostanie wystawa pokonkursowa VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Świat wokół mnie organizowanego przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu. Laureatom Konkurs, który objęty jest Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczone zostaną dyplomy i nagrody oraz katalogi pokonkursowe. Jury nagrodzone 27 prac wybrało spośród nadesłanyc 242 prac w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii.

Serdecznie zapraszamy!


DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2021 ODWOŁANY

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2020 ODWOŁANY
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
19 marca 2019 r.

Galeria zdjęć >>>
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
20 marca 2018 r.

Galeria zdjęć >>>
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
21 marca 2017 r.

W Dniu Otwartym Szkoły odwołane były zajęcia ogólnokształcące, ale goście, oprowadzani przez naszych ucznióww pracowniach artystycznych mogli „podglądnąć” codzienne życie, czyli „co się robi” na zajęciachz malarstwa i rysunku, rzeźby, fotografii, tkaniny, ceramiki i renowacji, podstaw projektowania.

W szkolnej galerii goście mogli obejrzeć wystawę poplenerową Architektura secesyjna we Lwowie. Obejmuje ona prace grupy naszych uczennic oraz uczennic z ZSP w Zakopanem, powstałe w trakcie majowego wyjazdu do Lwowa.

O 11.00 godzinie na sali gimnastycznej w obecności gimnazjalistów, ich opiekunów, przedstawicieli władz samorządowych i instytucji kultury otwarta została wystawa pokonkursowa III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów gimnazjów Świat wokół mnie organizowanego przez naszą szkołę. Konkurs objęty był patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Jury konkursu w składzie: dr hab. Grzegorz Wnęk, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (przewodniczący) oraz nauczyciele Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu: mgr sztuki Robert Dudek, mgr sztuki Sławomir Nitendel, mgr sztuki Przemysław Sławiński, mgr Michał Nieć, po obejrzeniu 462 prac, nadesłanych z 53 szkół i placówek, wyłoniło laureatów. Jury przyznało nagrody: Rektora ASP w Krakowie, Grand Prix, nagrody i wyróżnienia w kategorii malarstwo, rysunek, fotografia, wyróżnienia w dziedzinie grafiki oraz nagrodę Kuratora Konkursu. Łącznie nagrodzono 21 uczniów (wyniki konkursu >>>).

W trakcie wernisażu zwycięzcy tegorocznej edycji, przy głośnych brawach publiczności odebrali zasłużone nagrody i dyplomy. Podziękowania skierowane zostały również do ich nauczycieli plastyki.

Grand Prix oraz pozostałe nagrody zawdzięczamy sponsorom: Muzeum Narodowemu w Warszawie, Muzeum Narodowemu w Krakowie, Muzeum Okręgowemu w Tarnowie, Urzędowi Marszałkowskiemu w Krakowie, Staroście Powiatu Bocheńskiego, Burmistrzowi Miasta Bochni, Burmistrzowi Nowego Wiśnicza, firmie Contimax S.A. oraz Henrykowi Kopańczykowi - Kuratorowi Konkursu. Contimax S.A. był również sponsorem katalogu pokonkursowego prezentującego nagrodzone prace oraz zawierającego listę uczestników.

Nagrodą Szkoły dla laureatów konkursu, którzy wykażą chęć nauki w Wiśnickim Plastyku, będzie zwolnienie z całości lub części egzaminu wstępnego.

Po wernisażu gościom zaprezentowane zostały dwa pokazy: Marzenia ubrane w kolor czyli przygotowany przez dział tkaniny artystycznej pokaz ubioru, obejmujący kilka kolekcji zaprojektowanych i wykonanych przez uczennice pod opieką Ewy Dominiak oraz pokaz Taekwondo w poprowadzony przez trenera Sławomira Franczaka.

Przekonanie o potrzebie pielęgnowania młodzieńczej twórczości pozwala nam już teraz zaprosić gimnazjalistów do udziału w kolejnym konkursie Świat wokół mnie oraz odwiedzenia naszej szkoły w Dniu Otwartym 2018.

BIP MKiDN CEA Strona główna Aktualności Szkoła Działania artystyczne Kontakt