OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW Świat wokół mnieOGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU:
19 marca 2019 r., godz. 1100
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁYREGULAMIN KONKURSU 2019

KARTA ZGŁOSZENIA


Szanowni Państwo!

W związku z kompleksowym remontem i ograniczeniem przestrzeni szkoły (budynek główny i połowa internatu) w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Świat wokół mnie nie będziemy organizować wystawy wszystkich prac, ale jedynie nagrodzonych.

Podobnie jak w latach ubiegłych konkursowi towarzyszy katalog zawierający reprodukcje prac nagrodzonych oraz imienny wykaz uczestników. Katalog przewidziany jest dla każdego uczestnika i szkoły.

Do odbioru prac i katalogów zapraszamy w dniu 19 marca 2018 (wręczenie nagród).

Jeżeli nie zdecydujecie się Państwo na wizytę prosimy o kontakt w celu ustalenia sposobu odbioru prac.KONKURS 2015

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów gimnazjów Świat wokół mnie organizowany przez Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu jest kontynuacją konkursu, który przez 11 edycji adresowany był do uczniów gimnazjów województwa małopolskiego.

Patronat nad konkursem objęła minister MEN Joanna Kluzik-Rostkowska i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Na konkurs nadesłano 578 prac w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii z 64 szkół i placówek.

Jury konkursu w składzie dr hab. Jan Tutaj, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (przewodniczący) dr Małgorzata Wielek – Mandrela, Wydział Sztuki, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie oraz nauczyciele Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu: mgr Robert Dudek, mgr Sławomir Nitendel, mgr Przemysław Sławiński, wyłoniło laureatów.

Przyznano nagrodę Rektora ASP w Krakowie, Grand Prix, nagrody i wyróżnienia w każdej z czterech kategorii oraz nagrodę Kuratora Konkursu. Łącznie nagrodzono 33 uczniów. Nagrody dla laureatów ufundowali: ASP w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Urząd Marszałkowski w Krakowie, Starosta Powiatu Bocheńskiego, Burmistrz Miasta Bochni, Burmistrz Nowego Wiśnicza, firma Contimax, Bank Spółdzielczy Rzemiosła Oddział w Nowym Wiśniczu oraz Henryk Kopańczyk-Kurator Konkursu.

Nagrodą Szkoły dla laureatów konkursu, którzy wykażą chęć nauki w Wiśnickim Plastyku jest zwolnienie z całości lub części egzaminu wstępnego.

Nagrody laureatom zostały wręczone 24 marca 2015 roku o godz. 11.00 na wernisażu wystawy pokonkursowej, który miał miejsce w trakcie Dnia Otwartego Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu. W trakcie wernisażu odbył się pokaz ubioru Marzenia ubrane w kolor. W szkolnej galerii obejrzeć było można wystawę projektów scenografii absolwenta szkoły Damiana Styrny a w plenerze pokaz wypału ceramiki w piecu polowym.

W tym dniu dla gości udostępnione były pracownie szkolne, uczniowie zaprezentują różnorodność działań plastycznych w dziedzinie malarstwa i rysunku, rzeźby, fotografii, tkaniny, ceramiki i renowacji, chętni będą mogli sprawdzić swe umiejętności pod opieką nauczycieli-plastyków, w recepcji dostępne były materiały promocyjne (informacje o szkole, zasadach rekrutacji, planowanych wystawach, uroczystościach).

BIP MKiDN CEA Strona główna Aktualności Szkoła Działania artystyczne Kontakt