Specjalizacja: FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA

Nauka przedmiotu fotografia artystyczna w Wiśnickim Plastyku trwa cztery lata. W pierwszej klasie zajęcia realizowane są w wymiarze pięciu godzin lekcyjnych tygodniowo. W kolejnych latach liczba godzin ulega zwiększeniu; w czwartej klasie osiąga ona wymiar 8 godzin w tygodniu.

Zajęcia z fotografii obejmują naukę fotografowania w studiu wyposażonym w profesjonalne tła i lampy błyskowe. Lekcje odbywają się też w ciemni fotograficznej, gdzie uczniowie zgłębiają  tajniki fotografii analogowej. Dużo czasu na zajęciach poświęcamy nauce obróbki cyfrowej, poznając szerokie możliwości Photoshopa.

Zderzamy ze sobą fotografię cyfrową i analogową, jednocześnie pamiętając, że za aparatem stoi człowiek i to jemu poświęcamy najwięcej uwagi.

Lekcje prowadzone są tak, aby uczniowie samodzielnie kierowali się własną estetyką i podejmowali swoje oceny, pod nadzorem nauczyciela. Uczniowie poznają też historię i klasyków fotografii.

Klasa czwarta to przede wszystkim przygotowanie do dyplomu.

Zajęcia są prowadzone przez fotografa i pasjonata Marcina „Makówkę” Gimińskiego, który, oprócz pracy nauczyciela, na co dzień zajmuje się fotografią i kieruje Działem Foto w Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim.

www.marcinmakowka.pl

BIP MKiDN CEA Strona główna Aktualności Szkoła Działania artystyczne Kontakt