Z ŻYCIA INTERNATU

Spotkanie Walentynkowe, 11.02.2020

Z wiosną miłość się zaczyna… – pod takim hasłem po raz drugi już odbyło się w naszym internacie spotkanie walentynkowe. Jest to dar społeczności szkolnej dla wszystkich mieszkańców naszego internatu.

Motywem przewodnim były piosenki i poezja o miłości - perełki miłosnej muzyki wokalnej w repertuarze: Korneli Sówki i Igora Piątka. Wśród wykonań dominował język angielski. Usłyszeliśmy także utwory w naszym języku. Spotkanie profesjonalnie poprowadzili uczniowie klasy III.: Paulina Krasińska i Igor Piątek. Publiczność świetnie się bawiła, a nasi wykonawcy wprowadzili iście walentynkową atmosferę. Ten wzruszający koncert, wypełnił świetlicę internatu uczniami, którzy chcieli wysłuchać pięknych utworów w ciekawych aranżacjach, wykonywanych z pasją przez młodych artystów naszej szkoły. Każdy koncert jest inny, wyjątkowy. W tym roku mogliśmy między innymi usłyszeć, co na temat miłości mówią wybitni poeci oraz w jaki sposób nasi uczniowie definiują słowa szczęście i miłość.

Wisienką na koncercie walentynkowym była loteria, przygotowana przez organizatorów.

Organizacja: Edyta ChrzanW internacie talent macie, 5.12.2019

Dnia 5 grudnia 2019 r. już po raz jedenasty odbyła się impreza pt. W internacie talent macie, która jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nasza młodzież jak zwykle udowodniła, że są artystami przed duże „A” i talenty posiadają wszechstronne. Tegoroczni wykonawcy zaprezentowali szeroki wachlarz umiejętności wokalnych, recytatorskich, instrumentalnych, z poczuciem humoru (jak wytresować renifera ;) oraz przygotowany przez Marcelego pokaz mody. Spośród wielu talentów zwyciężczyniami decyzją jury i publiczności wybrane zostały Agnieszka Oleksik i Magdalena Berdychowska, wykonujące w duecie autorską piosenkę o szkole i internacie. Tegorocznym odkryciem był debiut Wiktorii Michalik, która zaśpiewała piosenkę Hallelujah Leonarda Cohena.

Wszystkim „starym i nowym” talentom dziękujemy za udział w imprezie życząc kolejnych sukcesów.
Joanna Małkiewicz, Katarzyna KołaczWieczorek poetycki, 26.11.2019

Zgodnie z internacką listopadową tradycją, w czwartek 28 listopada 2019 roku, miało miejsce spotkanie poetycko-muzyczne Dobry wieczór z poezją i piosenką. Również i w tym roku występujący artyści stworzyli niepowtarzalny nastrój prezentując wiersze naszych młodych poetów przeplatane utworami muzycznymi w wykonaniu solowym i zespołowym. Na scenie po raz czwarty gościła Małgorzata Rozkrut, wiernie towarzyszyli nam Gaba, Paulina i Igor, ich tercet uzupełniła Emilia z klasy pierwszej. Miejmy nadzieję że powstały w ten sposób kwartet będziemy mieli okazję jeszcze niejednokrotnie podziwiać, podobnie jak występy Julki, Patrycji, Agnieszki, Natalii, Wikkorii i innych wykonawców.

Serdecznie dziękujemy występującej młodzieży jak i widowni, która w tym roku jak zwykle dopisała za kolejny dobry wieczór…
Janna Małkiewicz Katarzyna KołaczAndrzejki, 27.11.2019r.

27 listopada 2019 r. w naszym internacie odbyły się Halloweenowe Andrzejki. Oprócz muzyki wszelkich gatunków był pięknie zastawiony stół ze smakołykami i łakociami. Na świetlicy internatu można było skorzystać z "usług" wróżek i wróżów, przepowiadających bliższą lub dalszą przyszłość. Nie zabrakło też "upiornych" przebrań, które uatrakcyjniły wspólną zabawę.Imprezę zorganizowały panie: Anna Bakalarz i Urszula LiszkaKONKURS – Pierwsza Pomoc – Mogę Pomóc, 12.11.2019r.

w Internacie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, 12 listopada 2019 r. odbył się konkurs z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zorganizowany przez wychowawczynie: Edytę Chrzan i Urszulę Liszkę. Konkurs skierowany był do wszystkich wychowanków internatu. Celem konkursu było nabycie oraz doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, a dzięki temu pokonanie bariery nieśmiałości oraz przyjęcie aktywnej postawy w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia drugiego człowieka.

Rywalizacji podjęło się 25 wychowanków. Konkurs składał się z części teoretycznej – testu 37 pytań zamkniętych. Wręczenie nagród odbywało się w obecności Pani Kierownik Internatu Anetty Heliasz – Borowieckiej – która objęła honorowy patronat.

    Zwycięzcy konkursu to:
  • I miejsce – Sara Rydzyńska, Paulina Krasińska, Zuzanna Racut
  • II miejsce – Gabriela Pawlik, Natalia Ciszewska
  • III miejsce – Róża Adamczyk, Mikołaj Moskal

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania młodzieży za udział w konkursie, jednocześnie gratulują wszystkim uczestnikom dużej wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.Potęga relaksu – jak zmniejszyć napięcie ciała i umysłu,
cykliczne zajęcia relaksacyjne w internacie

W związku z pracowitym czasem w szkole i brakiem chwilowych perspektyw na odpoczynek, wychowankowie naszego Internatu od dłuższego czasu szukali sposobu na szybką regenerację zmęczonego nauką umysłu. Z pomocą przyszła wychowawczyni pani Edyta Chrzan, która od września 2019 roku zaproponowała młodzieży cykliczne warsztaty z różnych technik relaksacyjnych. Jest to dalszy ciąg treningu, który rozpoczęliśmy w poprzednich latach szkolnych. Podczas zajęć młodzież uczy się wyciszenia negatywnych emocji.

Na początku zajęć prowadząca wyjaśniła znaczenie relaksacji dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Opisała związki między myślami, uczuciami, reakcją organizmu a podejmowanymi przez nas działaniami. Kiedy młodzież poczuła się pewniej, przećwiczyliśmy techniki relaksacji mięśniowej oraz techniki treningu autogennego B. Schultza połączonego z wizualizacją. Wychowankowie internatu chętnie uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach relaksacyjnych.Stylowa Kolacja, 15.10.2019r.

W dniu 15 października wychowankowie internatu uczestniczyli, w specjalnie przygotowanej dla nich atrakcji, w postaci stylowej kolacji. Cały sens zabawy polegał na wymyśleniu swojej „Stylówy” na lata 20–ste. Towarzyszącymi atrakcjami były pyszności z babcinej spiżarni – do degustacji oraz foto–zabawa, podczas której Ola Jweuła wykonywała doskonałe zdjęcia pamiątkowe. Podczas foto–zabawy dostępna była walizka gadżetów (peruki, kapelusze itp.). Każdy z uczestników wydarzenia mógł przyjść i uwiecznić wyjątkowe momenty na zdjęciu grupowym, bądź indywidualnym. Stylową Kolację uświetnił wokalny występ Gosi Rozkrut.

Organizacja: Edyta Chrzan, Urszula Liszka.ARCHIWUM WYDARZEŃ >>>BIP MKiDN CEA Strona główna Aktualności Szkoła Działania artystyczne Kontakt