ERASMUS+
Animacja i TIK jako nowa jakość wspomagania edukacji
o dziedzictwie kulturowymPolski i Finlandii


Przejdź do strony projektu >>>


Dzień Erasmusa+ w Wiśnickim Plastyku, 13.06.2019

Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu wspólnie z Instytutem Rzemiosła i Wzornictwa Lybecker w Raahe zakończyło realizację projektu w ramach programu Erasmus+ pt: Animacja i TIK jako nowa jakość wspomagania edukacji o dziedzictwie kulturowym Polski i Finlandii. W projekcie wzięło udział 16 uczniów oraz 4 nauczycieli, którzy pracowali w dwóch międzynarodowych grupach.

W ramach projektu, który rozpoczął się we wrześniu 2017 r., odbyły się dwie mobilności: w kwietniu 2018r. Finowie przyjechali do Nowego Wiśnicza, w październiku 2018 r. uczniowie wiśnickiego Plastyka przebywali w Finlandii.

Projekt koncentrował się na wyprodukowaniu 2 etiud filmowych na bazie legend regionalnych metodą animacji poklatkowej oraz filmów„ Making of” dokumentujących wspólną pracę uczniów. W trakcie mobilności odbyły się warsztaty z animacji prowadzone przez panią Wiolettę Sowę, znanego reżysera filmów animowanych.

Innowacyjne praktyki zostały skierowane również do uczniów szkół podstawowych w Nowym Wiśniczu i Raahe. Efektem tych jednodniowych warsztatów prowadzonych przez wspomniane wcześniej międzynarodowe grupy i późniejszych działań w pracowni multimedialnej Liceum Plastycznego są cztery małe etiudy filmowe.

W dniu 13 czerwca 2019r. w ramach Dnia Erasmusa odbył się pokaz etiud filmowych, filmów making of i dokumentacji zdjęciowej.


Przejdź do strony projektu >>>


BIP MKiDN CEA Strona główna Aktualności Szkoła Działania artystyczne Kontakt